"AĞLI KAYMAKAMI SEYDİLER KAYMAKAM V. ABDULKADİR ÇELİK 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI"
 
 
        Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna giden yolun en önemli temel taşlarından birisini olan Türkiye Büyük Millet Meclisi' nin açılışının 98. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Büyük Millet Meclisimizin 23 Nisan 1920'de açılması ile bu yüce çatı altında alınan kararlarla yürütülen Milli Mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmış ve milletimiz bağımsızlığa kavuşmuştur. Milletimiz için böylesine önem taşıyan bu önemli gün bayram olarak Türk çocuklarına armağan edilmiştir. 1979 yılından itibaren dünya çocukları ile birlikte kutlanmaya başlanan bu bayram bugün farklı kültürlerin buluşmasına, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin paylaşılmasına aracılık eden evrensel bir bayram haline gelmiştir.
        Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları, dünyada ilimde ve teknolojide öncü olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır. 
        Bu duygularla,
        Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yılını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum' dedi.