"Atatürk'ün Seydiler'e Gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabının 93. Yıldönümü Kutlaması Yapıldı"

 

        25 Ağustos Atatürk'ün Seydiler'e gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabının 93. yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi. Programın birinci bölümünde Belediye Başkanlığı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk anıtına çelenk konuldu.
        Programın ikinci bölümü Seydiler Şehit Ersin Yenel İlköğretim Okulu bahçesinde devam etti. Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, İlçe Kaymakamı Fatih KAYABAŞI, Milletvekili Metin ÇELİK ve Vali Yardımcısı Sayın Vedat YILMAZ'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından halkoyunları gösterileri, eski belediye başkanları ve belediye meclis üyelerine plaket verilmesi,sünnet olan çocuklara hediyelerin verilmesi ve Şehit Şerife Bacı Kültür Evinde fotograf sergisinin açılışı ve yemek ikramı ile program sona erdi.
        Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Sayın Vedat YILMAZ, Kastamonu Milletvekili Metin ÇELİK, Küre Kaymakamı Seydiler Kaymakam Vekili Fatih KAYABAŞI, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet ŞAHİN, kurum ve kuruluşların İl ve İlçe Müdürleri ile çok sayıda çok sayıda vatandaş katıldı.